Tarık YILMAZ

Hakkımda önbilgi edinmek için, bugüne kadar yapmış olduğum çalışmalara ve verdiğim hizmetlere dair örnekleri ve referansları site içerisinde inceleyebilirsiniz.

Tarık YILMAZ

Merhaba,

İnsanın “kimim ben?” sorusuna cevap vermesi ve kendisini anlatması oldukça zor. Yine de, en azından ne yaptığımı ve nasıl bir hayat sürdüğümü az da olsa bilebilmeniz için, kendimden kısaca bahsetmek isterim:

Ben klavye üzerindeki simgeleri ya da harfleri sizden daha farklı bir amaç için kullanırım.  Harfleri ya da simgeleri sizin gibi birleştirir, sizler gibi satırlar oluştururum. Ancak ben onlar ile kodlamalar yapar, program yazarım. Sizin ekranda gördüklerinizi görebilmenizi sağlarım. Anlayacağınız, ben ekranın arkasında ve sizin gördüklerinizin ötesinde çalışıyorum. Bilgisayar ve kullanıcıları için hazırladığım yazılımlar ile bilgisayar ve internet teknolojilerine katkı sağlıyorum. Bu benim işim.

Aslında her şey kendimi keşfetmemle başladı. Programlama konusundaki merakımın boş yere olmadığını, bu alanda yeteneğimin de olduğunu fark ettiğimde mesleğimi belirlemiş oldum. Kendimi sürekli geliştirerek, yıllardır profesyonel iş yaşantımı bu doğrultuda, bir yazılım programcısı olarak sürdürmekteyim.

Bugüne kadar çok sayıda firmaya özel program yazılımları, web tabanlı program yazılımları ve tasarım hizmetleri sundum. Günümüz teknolojisinin vazgeçilmezi olan e-ticaret uygulamaları, arama motoru optimizasyonu ve içerik yönetim sistemleri de elbette sunduğum hizmetler arasında yer almakta.

Yıllar önce hobim olan bir alanda, şimdi profesyonel bir kimlikle meslek hayatımı sürdürmek son derece keyifli. Zaten hayatım hobilerim üzerine kurulu. Dalış, fotoğrafçılık, kampçılık, dağcılık, arama ve kurtarma ise diğer ilgi alanlarımı oluşturuyor.

Sevdiğim işi yapıyorum. İşimi severek yapıyorum.

İş hayatında ZORSoft isimli firmamızla yer alıyoruz. Bu çatıyı kurmuş olmak ve bu çatı altında çalışmak beni gururlandırmakta.

2003 yılından bu yana, ZORSoft bünyesinde tüm yazılım ve internet hizmetlerini hem şirketlere hem de ev kullanıcılarına sunuyoruz. ZORSoft’ un mevcut kurumsal kimliği aslında bizlerin kimliğinin yansımasıdır. Bu sebeple ZORSoft imzası taşıyan her çalışma, aslında bizim kendi imzamızdır.
Hakkımızda önbilgi edinmek için, bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmalara ve verdiğimiz hizmetlere dair örnekleri ve referansları site içerisinde inceleyebilirsiniz.

Tarık YILMAZ
Software Developer
www.tarikyilmaz.com