Web Tasarım

Unutulmamalıdır ki; dünyadaki en ucuz ve en etkili reklam, internet sitesidir. Web tasarım ihtiyaçlarınız için doğru adres.

Web Tasarım

Neden Bir Web Sitesi Yaptırmalısınız?

Aslında bu soruya verilecek en güzel yanıt, kanıt niteliğindeki internet teknolojisinin gelişim hızıdır. Bu hızı arttıran ise şüphesiz bu teknolojinin kazandırdığı artılardır. Bir web sitesine sahip olmak kimisi için ihtiyaç ya da zorunlulukken, kimisi için tamamıyla keyfi olabilir. Neden yapıldığı kişilerin bakış açıları, beklentileri ve istekleri ile değişkenlik gösterse de, bireysel ya da kurumsal bir web sitesi temel olarak şunlara yol açar:

  • Firmanızın imajını yansıtır ve prestijini arttırır.
  • Firmanız tarafından üretilen ve/veya satılan ait ürünleri ve firmanızın sunduğu hizmetleri; hareketli, görüntülü ve sesli sunumlarla ziyaretçiye en iyi şekilde tanıtır.
  • Hakkınızda veya bir ürününüzle ilgili bilgi sahibi olmak isteyenleri sitenize yönlendirdiğinizde, iki tarafa da daha hızlı iş yapabilmek için zaman kazandırır.Yine, gerekli durumlarda zaman kaybetmeden firma veya firmanızın ürün/hizmet bilgisini değiştirmenizi sağlar.
  • Rezervasyon sistemli firmaların, online olarak da rezervasyon hizmeti vermesini sağlar. Kredi kartı ve banka havalesi ile ödeme olanağıyla, hem müşterinin hem de firma sahibinin bulunduğu yerden işlem yapmasını kolaylaştırır. Müşterinin firmanın bulunduğu adrese gitmesi gerekmediği gibi, firma sahibi de satışa yönelik ekstra bir çaba göstermez.
  • Broşür,katalog ve tanıtım kiti göndermek, müşteri temsilcisi ziyaretleri gerçekleştirmek ya da faks yollamak yerine, e-mail ile daha kolay, hızlı ve masrafsız tanıtım ve iletişim imkanı sunar.
  • Şahıs sitesi(sanatçı, siyasetçi, yazar vb.) ise; şahıs ve eserleri hakkında bilgi almak isteyen ziyaretçileri bilgilendirir. Ayrıca, site üzerinden satış yapılmasına da olanak sağlar.
  • Şahıs sitesi ise; adınızdan ve yaptıklarınızdan söz ettirir. Hatta maddi ve manevi ödüller bile kazandırabilir.

Unutulmamalıdır ki; dünyadaki en ucuz ve en etkili reklam, internet sitesidir.

Bir websitesi, sanal ortamda açmış olduğunuz bir sergi salonu veya şube olarakçalışır. Burada gerçek kişiler tarafından sanal ziyaretler gerçekleşir. Sizolduğunuz yerden kimliğinizi yansıtır ve ürünlerinizi ortaya koyarsınız.

Şirketlerin bir web sitesine sahip olmalarının, zorunluluk olduğunu biliyormuydunuz ?

Türk Ticaret Kanunu tasarısına göre, şirketlere getirilen web sitesine sahipolma zorunluluğuna yönelik kanuna uygun olarak sitenizi hayata geçireceğiz.


Hangi şirketler web sitesi yaptırmak zorunda kalacaklar?
Sanılanın aksine, tüm şirketler değil sadece “sermaye şirketleri” web sitesi yaptırmak zorundadır. Tasarıya göre sermaye şirketleri ise şunlardır:

  • Anonim Şirketler.
  • Limited Şirketler.
  • Sermayesi Paylara Bölünmüş Komandit Şirketler.


Kanun tasarısındaki önemli esaslardan biri, web sitenizin devamlı güncel bilgilerle yayınlanmasıdır. Bu sebeple, yönetim paneli mevcut bir web site projesinebir seferlik yatırım yaparak, web sitenizin güncelleme maliyetinden büyükoranda tasarruf edeceksiniz.

Web Tasarım ına ihtiyacınız mı var?

Kurumunuza özel üreteceğimiz web projenizin ayrıntılarını konuşmak ve projenizi hayata geçirmek için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.